Tisk KLDR: Američané směřují k nové studené válce!

Američané a Japonci se rozhodli vytvořit nový vojenský mechanismus, kterým by útočili na svoje nepřátele. „Sebeobranné síly“ by měly být nasazeny nejen v „krizových situacích“, ale také v období míru.  Oficiálně byl přijat USA a Jižní Koreou „operační plán 4D“, který odpovídá scénáři užších spojeneckých vazeb.

-Komentář Rodong Sinmun k novému vojenskému plánu USA-

Rodong Sinmun v pátek uvedl: „Na bázi těchto aktivit byly Američany vybudovány pevné základy pro těsnější vojenské spojenectví s Japonskem a Jižní Koreou, čímž v severovýchodní Asii vzniká trojstranný vojenský pakt USA, Japonska a Jižní Koreje.“

Prvním protiopatřením a cílem nového, vojenského, koordinačního orgánu USA má být „vystřelování balistických raket“ KLDR. Za druhý a třetí cíl, Rodong Sinmun označil Rusko a Čínu, a dále pokračoval:

„Nikdo na světě nevěří, že americké satelitní systémy včasného varování a bezpilotní výškové průzkumné letouny, které mají provádět operační plán „4D“, budou určeny pouze ke sledování KLDR.

Američané a jejich podporovatelé se v otázce zbrojení zbláznili. Jejich cílem je pouze vojenská převaha nad jinými zeměmi v regionu.

Během studené války, v druhé polovině 20. století, se Američanům nepodařilo svrhnout režim KLDR. Mýlí se, pokud si myslí, že mohou vyvíjet nátlak a dusit KLDR novou studenou válkou ve 21. století.

Zdroj: KCNA, Rodong Sinmun