Severní Korea a Rusko uskuteční společné vojenské manévry

Shrnutí návštěvy delegace RF v KLDR

Pyongyang, 9. listopad  — Přijíždí Delegace Generálního štábu ozbrojených sil Ruské federace, vedena Nikolajem Bogdanovským.

 1. listopadu proběhly rozhovory mezi zástupci Generálního štábu Korejské lidové armády a Generálního štábu Ruské federace. Korejskou stranu zastupoval O Kum Chol, šéf GŠ a ruskou stranu Nikolaj Bogdanovský a Alexej Bartusov, vojenský atašé ruského velvyslanectví v Pyongyangu. Obě strany si vyměnily pohledy na tradičně dobré, přátelské vztahy mezi oběma zeměmi. Téhož dne představitelé KLDR uspořádali recepci na počest ruské delegace.

 2. listopadu Uctění památky padlých hrdinů
  Ruská delegace uctila památku padlých hrdinů na hoře Taesong, kde se nachází hřbitov padlých revolucionářů a mučedníků a Věž osvobození. Byla položena kytice k bustě Kim Čong Suk, anti-japonské, válečné hrdinky. Delegace si prohlédla také tiché místo, kde odpočívají sovětští bojovníci, kteří padli během osvobozování Koreje.


  Cesta ruské delegace na Mangyongdae
  Kim-Il-Sung-with-heroes
  Ruská delegace navštívila Mangyongdae, místo, kde se narodil Kim Il Song. Rusové navštívili jeho rodný dům.  Nikolaj Bogdanovský do knihy návštěv napsal, že: „by všechny generace měly s úctou vzpomínat a pamatovat na prezideta, který vybudoval samostatný stát.“ Ruská delegace později téhož dne stačila navštívit ještě Věž Juche, metro v Pyongyangu a další místa.


   

  Podpis dohody mezi KLDR a Ruskou federací
  Obě strany podepsaly dohodu, která by měla obě země chránit před nebezpečnými militaristickými akcemi západu. Součástí budou i společná vojenská cvičení, která se tak stanou historicky prvními od roku 1991, tedy pádu SSSR.


 

 Zdroj: KCNA