Světelné představení mladého předvoje KLDR

Pyongyang 10. října (KCNA) – Průvod s loučemi mladého předvoje a názvem „Mladí lidé, vpřed k velké straně!“ se s nádherou konal v sobotních večerních hodinách 70. výročí založení Korejské strany práce.

Za doprovodu uvítací hudby Kim Čong Un, tajemník Korejské strany práce, předseda Komise národní obrany KLDR a vrchní velitel Korejské lidové armády, zavítal na tribunu cti na náměstí.

Současně byli přítomni i Kim Yong Nam, Hwang Pyong So, Pak Pong Ju a další, tajemníci zemských výborů KSP, funkcionáři strany a orgánů ozbrojených sil, zasloužilé osoby a Nam Sung U, místopředseda Ústředního stálého výboru Valného sdružení korejských obyvatel v Japonsku. Delegáti Kuby, Laosu, Vietnamu, Číny.

Otevřené vozy, na nichž byly připevněné vlajky, nesly portréty prezidenta Kim Il Sunga a vůdce Kim Čong Una. Na náměstí současně doprovázely mladý předvoj, držící pochodně.

Účastníci, držící svítilny, společně tvořili slova jako „zakladatel“, „generální tajemník“ a znak KSP. Lidé s pochodněmi se seřadili kolem jména Kim Čong Una do výtvarného pole.

Sloupce zobrazovaly písmena „Korejská strana práce“, modelovaly pochodeň Věže Ču-če a písmena „Ču-če“, „Revoluční tradice“ a „Víra v lid jako v nebe“. Hořáky na náměstí přitom modelovaly vlajky strany a maršálskou hvězdu a písmena „Vůdce“ a „Sláva“.

Měnící se pořadí potom vystřídala slova jako „kamarádství“, „jednomyslné spojenectví“ a „politika Songun“.

Kim Čong Un pozdravil a zamával, aby vyjádřil respekt mladému předvoji.

Na konci světelného představení náměstím otřásl bouřlivý pokřik „hurá“

Podívejte se na záznam z celé události